جوانی دانه‌ چیست و چگونه تداوی میگردد؟

 جوانی دانه چیست؟ 

بوجود آمدن بخار های سر سفید، بخار های سر سیاه، و دانه های چرکی در صورت و  بعضا قفسه سینه و شانه ها. 

علت جوانی دانه چیست؟ 

جوانی دانه از سبب جلد چرب بوجود می آید. بعضا قنات غده چربی که همان پیاز مو است بسته میشود چربی در داخل فولیکول مو تراکم نموده و سبب بوجود آمدن بخار های سر سفید میگردد. در صورتیکه چربی بصورت یکبارگی خارج شود توسط هوا اکسیدایز گردیده و به رنگ سیاه تبدیل میگردد. اگر در داخل پیاز مو باکتری رشد کند سبب ایجاد بخار های چرکی و التهاب جلد میگردد که میتواند دانه بخار های بزرگ و چرکی‌را بوجود بیاورند. 

انواع جوانی دانه کدامها هستند؟ 

جوانی دانه میتواند بشکل کومیدونال( بخار های سر سفید و سر سیاه) بخار های صورت یا جوانی دانه های بزرگ و چرکی‌ و شکل شدید جوانی دانه یا بخار روی صورت کانگلوباتا و فولمینانس باشد. 

چگونه جوانی دانه را از بین ببریم؟ 

از بین بردن یا تداوی جوانی دانه میتواند نظر به شدت بخار روی متفاوت باشد و از مراقبت ها خانگی یا تداوی خانگی تا استفاده از کریم ها و همچنان دوای خوارگی جوانی دانه و لیزر، میکرو درم و لایه برداری فرق کند. 

درمان خانگی جوانی دانه چیست؟ 

بعضی ها فکر میکنند تداوی خانگی بخار های جوانی دانه استفاده از ماسک های مختلف، آسپرین و غیره میباشد در حالیکه چنین ماسکها و تداوی ها در بسیاری حالات حتی سبب شدید شدن بخار صورت میگردد. 

مراقبت های خانگی جوانی دانه عبارت اند از: 

• شستن روی روز دوبار با آب و صابون یا فیسواش مناسب

• ‏جلوگیری از کندن بخار ها

• ‏استفاده نکردن مواد آرایشی 

• ‏چرب نکردن روی و موی 

• ‏محافظت جلد از شعاع آفتاب 

• ‏عدم استفاده از چپس، برگر، نوشابه های انرژی زا و چاکلیت 

درمان جوانی دانه خفیف 

برای درمان جوانی دانه خفیف بر علاوه مراقبت خانگی جلد از کریم و یا ژل ادپالن و  تریتینوین همراه با فیسواش مناسب میباشد. که با با فیصدی مشخص توسط متخصص جلدی توصیه گردد. بر علاوه بخار های سر سفید یا کومیدون که بخار های زیر جلدی میباشند توسط کومیدون اکستراکشن تخلیه میگردند. 

علاج جوانی دانه شکل متوسط چیست؟ 

برای تداوی جوانی دانه متوسط بر علاوه مراقبت جلد و تداوی با کریم ها از دوا های خوراکی نیز استفاده میگردد که بشکل کپسول و یا تابلیت میباشد و داکتر معالج تان نظر به شدت بخار های تان دوا مناسبی را برای تان توصیه خواهد نمود. 

درمان جوانی دانه روی، شدید چیست؟ 

برای تداوی جوانی دانه شدید بر علاوه تداوی دوایی از میتود های دیگری چون لیزر درمانی، میکرو درم ابریشن و لایه برداری استفاده میگردد. 

قابل یاد آوری است که برای تداوی جوانی دانه شما باید حوصله داشته باشید چون تداوی جوانی دانه حد اقل به سه تا شش ماه زمان نیاز دارد. و بهبود یا بهتر شدن بخار های روی به آهستگی صورت میگیرد. 

 چگونه داغهای بخار های جوانی دانه را از بین ببریم؟ 

 ‏برای درمان داغهای بخار جوانی دانه از میتود های لیزر درمانی، فراکشنال آر اف، سابسیژن، پلاسما، تزریقات موضعی و لایه برداری میتوان استفاده نمود.  برای تداوی جوانی انه و داغهای آن با ما به تماس شوید

شفاخانه جلدی آروین

شفاخانه جلدی امید کارا

مطالب بیشتر